Valachbajk nezahálí

27.07.2016 20:45

Valachbajk nezahálí - naopak za poslední dva víkendy jsme si dali bikemaraton, běh, crosscountry, duatlon a dva triatlony. V sobotu 16.7. začala Lucka Javorová triatlonem v Morkovicích, kde ovládla svou kategorii. V Kunovicích u Valmezu se ve stejný den konal Kunovický miniduatlon, kde Martin Hečko obsadil celkové třetí místo a ve své kategorii zvítězil, Dan Kögler byl celkově sedmý a druhý v kateg. Duo Zbranků vytvořilo štafetu, kde nejprve Vašek rozběhl úvodních 5km, poté Zdeňa ujel 16km terénem a pak ještě znovu Vašek napálil zbývajících 1,5km běhu a mohli se tak radovat z druhého místa. Soutěž družstev jasně ovládl Valachbajk team, ve složení Martin, Dan a hostující Rudy Janoš. Ještě ten den večer si po duatlonu šel Dan zaběhat na Rusavu na 13km Night Trail Run. Ve tmě s čelovkou, za deště a mlhy doběhl na celkovém 6.místě a ve své kategorii první. V neděli se vydal Tom Frýdl do Pece pod Sněžkou na Český pohár v MTB XCO, kde na velice těžké trati bral 7.místro v kategorii masters. Početné zastoupení měl MTB závod v Pozlovicích v sobotu 23.7. Na Okruh Luhačovským zálesím se nás vydalo hned sedm. Nejrychleji zajel 28km trať Mira Janota, který dojel šestý celkově i v kat. Za ním dojel Michal Krejčí, nejrychlejší v kat. M2. Dan dojel na 14.místě v kat. Lucka dojela druhá mezi ženami. Zdeňa se tentokrát musel smířit s bramborou a o pozici za ním dorazil do cíle Staňa Javora, který se bohužel potýkal s technickými problémy. Na 12.místě v kat. se dostal do cíle ještě Bob Polanský. V nedělu Martin obhájil loňské prvenství na Luhačovickém triatlonu, kde měl i trochu štěstí s defektem kola a blouděním v závěru běhu. Všem díky za skvělou reprezentaci, jen tak dál!