Rusavská 50ka a Klobucká kola

18.08.2015 08:30

O víkendu jsme se zúčastnili tradičního a oblíbeného závodu Rusavská 50ka. Na delší trati jsme měli 3 zástupce, z nichž si nejlépe vedl Tomáš Minařík, který zajel výborný čas 1:57:39 a obsadil celkově 21.pozici a 9.místo v kategorii. Kousek za ním dorazil do cíle Bob Polanský, na 31.místě v kategorii. Mira Dubovský měl smůlu, přetrhl řadící lanko a do cíle bohužel nedorazil. Na kratší 35km trati jsme byli čtyři. Martin Hečko celkově vyhrál časem 1:24:37. Zbyňa Glacner dojel celkově 10. a musel si počkat na vyhlášení, kde se postavil na třetí stupínek za umístění v kategorii. Zdeňa Zbranek svou kategorii vyhrál. Míša Janků obsadila 7.místo mezi ženami a 6. v kategorii. Rusavská 50ka se jela jako poslední závod seriálu MTB král Hostýnek, kde se Tomáš Minařík umístil na 3.místě.
Ve Valašských Kloboukách se jel, v rámci seriálu Valašskokarpatská cyklotour, XC závod Klobucká kola. Zde jsme měli čtyři zástupce, každého v jiné kategorii a na jiný počet okruhů. Tomáš Frýdl vybojoval 2.příčku. Radim Pavlík skončil na 10.místě. Staňa Javora dojel druhý a Lucka Javorová, trochu s problémy a defektem, tentokrát na 3.místě.