První závodění v roce 2019

20.02.2019 18:44

Prvním závodem v roce 2019 pro naše barvy byl v sobotu 5. 1. Trailový běh Tří králů v Otrokovicích.

Na jeden okruh (5km s převýšením 200m) zasněženou lesní krajinou se vydal Daniel Kögler a vedl si výborně v čase 25:47 obsadil celkově čtvrté místo a vyhrál v kategorii.

Dva okruhy běžel Tomáš Minařík a v čase 54:06 si doběhl celkově pro sedmé a v kat. pro druhé místo.

Kromě Tříkrálového běhu se ještě zúčastnil Bob 2 mílí ve Zlíně, Zdeňa Langer to zkouší na skialpech, kde na Lysé hoře 11.1. doběhl na 14.místě a na Razule 26.1. na 10.místě. Václav Zbranek 19.1. úspěšně dokončil 6 hodinový závod Sparťan Race Hurricane Heat ve Vratislavicích u Liberce. 26.1. se v Jankovicích běžela Lysinská krůta, kde Radim Pavlík obsadil 3.místo v kategorii a Tom M. bral bramboru. Ve stejný den slavil vítězství Michal Krejčí v běžkařském závodě v Lačnově! Úspěsnou premiéru v našem dresu si odbyla Verča Brázdová na Hulmenské desítce, kde doběhla na 3.místě, Martin H. doběhl 9.

20. ledna se Tomáš Minařík zúčastnil terénního 10km běhu v Přerově.
Měl to být Ledňáček, ale byl to spíš lednový bahňáček
Tomáš se od začátku držel ve skupince, která bojovala o 2 až 6 místo. Ale od půlky závodu už nestačil na tempo třech běžců této skupinky a pak už bojoval jen o páté místo s Pavlem Žákem. Tomáš Pavlovi lehce odběhl a v závěru závodu si už pohlídal celkově páté a v kategorii druhé místo ;-)

.
2. 2. 2019 se v Brumově-Bylnici konala Hradní běžka, kde na 30 km trati náš reprezentant Michal Krejčí doběhl na celkovém třetím místě a svou kategorii vyhrál.

Když na výroční schůzi předseda hodnotil naši sezónu, tak si posteskl, že se z bajkového týmu stává spíš tým běžecký
Tak jsme si to vzali k srdci a 9. 2. na prvním závodu běžeckého seriálu Běhy Zlín se nás sešel rekordní počet.
Na startu běhu Jižními Svahy nás bylo celkem sedm - nejspíš všichni chtějí pořádně potrénovat na bajkovou sezónu
Nejlépe si s nástrahami zledovatělé trati poradil Radek Šíbl 0:22:56 a z našeho týmu byl nejlepší na 6. místě Martin Hečko 6/6 0:24:27.
Další z našeho týmu: Tomáš Minařík 10/8 0:25:13, v závěrečných metrech odsunul týmového kolegu Ondru Minaříka na 11. místo, 11/9 0:25:24.
Daniel Kögler doběhl 13/10 0:25:33.
Premiéru v našem dresu zažil Petr Bečica a doběhl 24/15 0:26:46.
Na 52.místě doběhl Jaromír Vyvlečka 52/13 0:29:46.
A v kategorii žen startovala Veronika Brázdová, která doběhla 78/6 0:32:39.

Ondra Minařík tento den ještě vyrazil na Noční stopu Valachy.
Běžky si pořídil na začátku ledna a hned se přihlásil na tento závod. Ondrovo heslo: " lepší než sedět doma"
S 15km tratí se Ondra pral 1:09:06 a do cíle doběhl celkově 113 a v kat. na 41. místě.

Václav Zbranek se v sobotu vydal na překážkový běh Winter HEI RUN v Tošovicích.
Trať měřila 6km a překonávalo se 20 překážek.
Vašek trať zvládl za 0:53:35 a obsadil 21. místo.

V sobotu 16. 2. 2019 se Zdeněk Langer zúčastnil posledního závodu Koruny Beskyd Skialp Maraton na Lysé hoře.
Takto nám popsal Zdeněk závod:
Za super podmínek, i když spíš jarních. Závod zalitý sluncem pod modrou oblohou a druhý výstup na Lysou při západu slunce. Tentokrát jsem poměřil síly s Filip Ovesny, dal mi nakonec 6 minut, i když se v cíli divil, že jsem už tam. Celkově jsem v čase 3:10:43 skončil 43. V Koruně Beskyd jsem poskočil o jednu příčku a zakončil ji na 9.místě, takže velká spokojenost. Proti loňsku jsem čas vylepšil o půl hodiny, loni jsem to dal za 3h 41min, ale byla brutální kosa, vítr a mlha.

Početné zastoupení jsme měli 16.2. v Dřevohosticích, kde se konala Dračí smyčka - krosový běh na 8,5 km. Loňské vítězství obhajoval Tomáš Minařík, ten však tentokrát doběhl na 3.místě. Vyhrálo opět příjmení Minařík, avšak patřící Ondrovi z Držkové. Ten vyhrál stylem start-cíl. Petr Bečica doběhl na 10. místě, Vašek Zbranek 22. a Verča Brázdová brala v ženách 5. místo.