O Trnavského kolíka 8.9.2013

09.09.2013 07:28

V neděli 8. 9. 2013 se v Trnavě a okolí uskutečnil 6. ročník sprint triatlonu O TRNAVSKÉHO KOLÍKA. Zázemí závodu bylo již tradičně v penzionu Na rozcestí u Vraníků. Start triatlonu v pravé poledne zahájilo 100m plavání v rybníce v Podkopné Lhotě, jehož voda měla letos 22,4°C oproti loňským ročníkům kdy se teplota pohybovala kolem 17°C. Po zdolání rybníku čekal na startující 1 km běh přes louky směrem k fotbalovému hřišti a následně do areálu penzionu. Tam už měl každý přichystané kolo k poslední disciplíně. Trasa měla 10 km a vedla přes Trnavu, Bílou Hlinu, Neubuz, Všeminu a pod přehradou terénem přes Miluchov zpět na nádvoří k Vraníkům, kde byl cíl závodu. Doporučené bylo horské kolo, ale někteří jeli na silničním a terén sešli nebo projeli opatrně. Po plavání a běhu byl na vedoucí pozici Přemysl Žaludek, kterého na kole nejdřív dojel Tomáš Minařík a ve výjezdu na Bílou Hlinu je dojel i loňský vítěz Antonín Barbořák. Potom všichni tři spolupracovali až pod prudký výjezd k Miluchovu....