AUTHOR GARMIN bikemaratónu Súľovské skaly

22.06.2013 22:58

AUTHOR GARMIN bikemaratón Súľovské skaly se konal 22.6.2013

Zázemí závodu bylo v malebné slovenské obci Súl’ov, i přes nepříznivou předpověď počasí se na maraton 88km\2800m přihlásili tři naši členové. Míša Janků, Tom Frýdl a Tom Minařík.

V Sulově nás ráno vítalo příjemné počasí, ale čekali jsme, že nás déšť nemine. Start závodu byl v 9hodin na náměstí, kdy po několika prvních km po asfaltu nás peloton v čele s pozdějším vítězem Ondrou Fojtíkem zavedl do krásné přírody v okolí Sulovských skal. Předpověď rosničkám naštěstí nevyšla a my místo vody utírali z čela pot. Nejhorší byly dlouhé výjezdy na otevřených loukách, kde teplota šplhala i nad 35stupňů. Když jsme zajeli do lesa tak to bylo hned příjemnější a užívali jsme si výborně značenou trať, která nás prověřila jak jsme na tom technicky: cestičky mezi skalami, sjezd potokem, rychlé sjezdy po loukách, dlouhé prudké výjezdy…

Závod byl moc pěkný a hlavně i po pořadatelské stránce pro nás bezchybný.

Vyzdvihl bych výkon Míši, pro kterou to byl první maraton a určitě na něj nikdy nezapomene :-)