Květnové závody

23.05.2018 22:35

První letošní duatlon zvládl 5.5. ve Velkých Karlovicích Zdeněk Langer časem 1h27min vrámci seriálu Valachy Tour. Stejný den se na Jezernických viaduktech do závodní sezóny zapojil Michal Kaška a hned mu jen těsně unikly stupně vítězů v jeho juniorské kategorii. Bob Polanský se zůčastnil i květnového závodu na 2 míle ve Zlíně. O nedělním maratonu v Praze 6.5. jsme se již zmiňovali - Martin Hečko 3h08m59s, Tomáš Minařík 3h25m14s(jeho první maraton). Po delší (mateřské) pauze, se do sedla vrátila Míša Janků, kde si 8.5. vyzkoušela závod Valašského poháru MTB-XC v Ratiboři. O víkendu 19.a 20.5. závodili Martin Hečko a Tomáš Minařík ve dvou běžeckých závodech. V sobotu na Žítkové si dali oba 10km trať vrámci závodu Miomove Run, který patří do seriálu Běhy Zlín. Martin tuto trať vyhrál o pouhou vteřinu, Tom doběhl na třetím místě. V neděli se vydali do Valašských Klobouk na závod Klobucký hrb. Ve 2,8km dlouhém stoupání s intervalovým startem Martinovi o pouhou vteřinu uniklo vítězství a Tom skončil jen těsně pod bednou. Gratulujeme!