Úspěchy,

dovoluji si Vám napsat krátkou zprávu o úspěších Valachbajk teamu Kašava. Do nové sezony jsme vstoupili s novými posilami v týmu s cílem začít se umisťovat na stupních vítězů a zviditelnit naše sponzory a obec na nových dresech.To  se nám podařilo už na 1.závodě na Slovensku ve Skalici,kde se nový člen týmu Tomáš Frýdl umístil na 3.místě celkového pořadí.Tento úspěch zopakoval o 2 týdny později na domácím závodě Vařákovy  paseky . 5.5.2012 se jel závod Author Šela maraton a zúčastnil se ho Tomáš Minařík a obsadil v konkurenci nejlepších českých bikerů výborné 198.místo. Tento závod se jel jako mistrovství ČR v maratonu horských kol.

14.5.2012 na závodě ve Slavičíně vylepšil Tomáš Frýdl své letošní nejlepší umístění 2.místem , Zbyněk Glacner obsadil 4.místo v kat.40+ a začínající biker Adam Glacner obsadil 1.místo v kat. 10+.

19.5.2012 se početnější skupina zúčastnila Hradního okruhu v Brumově a vedla si velmi dobře. Tomáš Frýdl skončil po pádu opět na 2.místě a poprvé si vystoupil na “ bednu “ Zdeněk Zbranek , který se umístil na 3.místě v kategorii 50+. Z dalších bikerů z našeho týmu se závodu zúčastnili Mirek Janota 6.místo ,Tomáš Minařík 11.místo, Magda Rafajová 5.místo mezi ženami.

Na konci měsíce května jsme museli rozdělit tým na 2 závody.Jedna skupina ve složení  Zbyněk Glacner,Radim Pavlík,Zdeněk Zbranek,Jaromír Vyvlečka  ,jela na náročný 108km dlouhý maraton Král Šumavy,kde jsme se v těžké konkurenci  750 bikerů také neztratili .Druhá skupina bojovala na Valašských kotárech v těžkém terénu okolo Velkých Karlovic,kde Tomáš Frýdl skončil 25. a Mirek Janota 26.

O týden později se jela Stavařská tisícovka ve Valašském Meziříčí.V rychlém závodě obsadil Tomáš Frýdl 5.příčku a Mirek Janota byl 6.Velký úspěch se zrodil v kategorii 50+,kde Zdeněk Zbranek získal pro Valachbajk team 1.místo.

Zatím poslední  závod jsme jeli vRožnově pod Radhoštěm,který byl součástí mezinárodní série Galaxy 2012.V úmorném vedru vybojoval Tomáš Minařík ve své kategorii skvělé 15.místo a Zdeněk Zbranek zvítězil v kategorii 50+.

Naše sportovní aktivity se nesoustředí jen na cyklistiku , ale i na běh a triatlon.

Dne 13.5.2012 se dva členové týmu zúčastnili Wolksvagen maratonu Praha. Vašek Zbranek časem 3h41m , což je na první maraton vynikající čas , obsadil 1784.místo a na trati dokonce předběhl našeho vynikajícího bývalého fotbalového reprezentanta Pavla Nedvěda. Jaromír Vyvlečka časem 3h57m obsadil 2776.místo z 9000 účastníků. Oba dva svými časy pokořili 4.hodinovou hranici , což je mezi amatérskými běžci poměrně slušný výkon.

Věřím , že Vás naše úspěchy potěšily a budete nám dál držet palce na dalších kláních.