rok 2012

Seznámíme vás s aktivitami našeho týmu v druhé polovině roku 2012.

Jelikož závodů na horských kolech, v běhu a plavání je po celé republice velké množství, měli jsme možnost každý víkend někam vyrazit. Jen tak ze zajímavosti si 15. 6. Tomáš Minařík vyzkoušel běh do schodů na zlínský mrakodrap a nevedl si špatně – ze 110 startujících se umístil na 15. místě.

30. 6. 2012 ve velkém horku byl Zdeňa Zbranek na závodě Rožnovský krpál v kategorii 50+ na 1. místě a Tomáš Minařík vyhrál závod do vrchu Vančica 2012. Týž den se Tomáš Minařík, Magda Rafajová a Olda Sedlář zúčastnili zábavného putování na kole po stopách Tour de Beer, kde není důležitý čas, ale na trase 60 km se musí získat razítka o projetí trasy.

Toho času už jsme se všichni těšili a připravovali na naši srdeční záležitost – tím je Bikemaraton Drásal v Holešově. Závod se jede v Hostýnských vrších, délka je 115 km a převýšení 3200 m. Vytyčený úkol – překonat 7 hodinovou hranici – se nám podařilo splnit několikanásobně. U Míry Janoty je to samozřejmost, umístil se na 33. místě celkově s časem 5:45, u nás ostatních v takovém úmorném vedru to byl super výkon. Zadařilo se všem členům týmu, Tomáš Minařík dojel celkově 46. s časem 6:02, Zdeněk Zbranek 121. celkově a v kategorii na 8. místě s časem 6:40 a Jaromír Vyvlečka celkově 128. s časem 6:42. Nebylo to sice tento týden na bednu, ale nebýt toho, že Tomáš Frýdl musel na 50 km trase startovat až ze zadních pozic, tak jsme se i té bedny na tak těžkém závodě dočkali, protože skončil na 5. místě. Také bych chtěl poděkovat početné skupině našich fanoušků, kteří nás na trati povzbuzovali. Nejvíc je bylo slyšet na Trojáku, a jelikož už máme fanoušky zkušené, tak si někteří vypočítali čas, v kolik bychom měli přes Troják projíždět. Jenže ouha, někteří potrénovali trochu víc, než bylo ve výpočtech a než se vypočítaví fanoušci dostavili na Troják, tak někteří členové týmu už byli někde na Klapinově. J Ještě jednou díky všem, kteří nás podpořili.

V sobotu 21. 7. jsme pak získali zásluhou Tomáše Frýdla historické 1. místo v krátkém triatlonu ve Vysokém Poli.

O týden později se tento den stal asi zatím nejúspěšnější pro náš tým. Na duatlonu v Kunovicích jsme zásluhou Tomáše Frýdla získali 2. místo, ve smíšené dvojici vybojoval Tomáš Frýdl s Luckou Javorovou 1. místo a družstvo ve složení Tomáš Frýdl, Zdeněk Zbranek, Stanislav Javora, René Slánský a Lucie Javorová suverénně vyhrálo soutěž týmů. Zdeněk Zbranek obsadil v kategorii 50+ 4. místo, kdy mu „bedna“ unikla o 30 s. Míša Janků ve své kategorii skončila na 7. místě a to absolvovala 5 km běh ve vypůjčených botách!!! Skvělá atmosféra, hezké počasí a perfektní pořadatelé.

V sobotu 4. 8. 2012 jsme se zúčastnili Holešovmana, kde jsme vytvořili 2 štafety. První štafeta ve složení Martin Buryánek, Mirek Janota a Tomáš Minařík obsadila 3. místo a nebýt technických problémů, tak měli zaděláno na vítězství. Druhá štafeta ve složení Laďa Křižka, Zdeněk Zbranek a Václav Zbranek skončila na 10. místě. Zástupce jsme měli také v jednotlivcích, kde vybojoval mezi soupeři Jarda Vyvlečka 15. místo a Roman Albrecht obsadil v kategorii 40+ 12. místo!!!

Závodili jsme také v běhu. V sobotu 11. 8. se konal náročný přeběh Hostýnských hor pod názvem Hostýnská osma o délce 58 km a převýšení 2400 m. Na závod se přihlásil i náš tým ve složení Radim a Leoš Pavlíkovi. V nabité konkurenci z celé republiky dosáhli celkově na 5. místo a ve své kategorii byli na skvělém 2. místě. To si zaslouží velký obdiv.

Další víkend jsme jeli domácí závod Rusavská 50ka. Tentokrát to sice bylo bez bedny, ale na tak obsazeném závodě, kde bylo 1050 startujících, se Miroslav Janota umístil celkově na 11. místě a 5. v kategorii a Tomáš Frýdl 15. celkově a 6. v kategorii. Ani ostatní členové se neztratili, Jaromír Vyvlečka skončil 65. celkově, Tomáš Minařík 105., Radim Pavlík 149. Moc radosti v tomto závodě neměli  Zdeněk Zbranek, Olda Sedlář a Zbyněk Glacner, kteří měli problémy s defekty kol. Na tomto závodě jsme se potkali s mnoha známými.

A po dvou víkendech bez medailí náš tým opět zabodoval. Nejprve v pátek 31. 8. 2012 v závodě do vrchu na trati Valašský krpál vybojovali ve svých kategoriích Tom Frýdl a Zdeňa Zbranek stříbrné medaile a v sobotu 1. 9. 2012 získal Mira Janota bronz. Smolařem se stal Tomáš Minařík, který na startu dostal defekt a musel dohánět časové manko.

V sobotu 7. 9. část týmu jela na nejtěžší maraton na horských kolech v ČR – Rally Sudety – kilometrově i převýšením je trať stejná jak u Drásala, ale daleko míň asfaltu a je o hodně víc technicky i fyzicky náročná. Některé úseky se neodváží sjet ani ti nejlepší jezdci – takový úsek na Drásalovi nenajdete. Nakonec jsme do Adršpašských skal vyrazili jenom tři, ale ostudu jsme rozhodně neudělali. Skvěle zajel Mira Janota, který byl ve své kategorii 7. a celkově 19. Neztratil se ani Jarda Vyvlečka, který si vylepšil své maximum skoro o půl hodiny. Smolařem se tentokrát stal Zdeňa Zbranek, který po těžkém pádu poškodil kolo a musel závod vzdát.

Další naši členové bojovali na Příluku (Štákovy paseky) na závodě Zlínská kola 4krát 11 km, kde Tom Frýdl obsadil 7. místo a Tom Minařík 13. Místo.

O den později na poháru Beskydské magistrály se zadařilo Tomovi Frýdlovi, který obsadil 2. místo.

Dne 15. 9. se jel v Huslenkách Valašský MTB král. Téměř na domácí trati odjeli závod Mira Janota, Tom Frýdl a Míša Janků. Po bojovném výkonu získal už tradičně Tom Frýdl 2. místo.

6. 10. jako každý rok na podzim se někteří členové týmu zúčastnili Podzimní stovečky, která se letos jela v okolí Vizovic a Vsetína, zde se vždy v přátelském duchu zhodnotí uplynulá sezóna a spřádají se plány na novou.

Jenže pro některé jakoby sezóna nekončila, Tom Frýdl a Míša Janků tentokrát zabodovali na závodech na Ploštině, kde obsadili shodně 1. místo!

Rok 2012 jsme oficiálně zakončili Podzimní stovečkou a rok 2013 otevřeli 1. 1. novoroční vyjížďkou, kdy jsme najeli asi 60 km v krásném slunném počasí.