Kašavský kros 2017

22.10.2017 18:40

Po úspěšném prvním ročníku běžeckého závodu Kašavský kros, uspořádal Valachbajk team 14.října 2017 v Kašavě 2.ročník. Pořadatelé závod obohatili a vylepšili jak přímo na trati, tak v zázemí. Opět panovalo krásné podzimní počasí a okolní příroda hrála všemi barvami. Výstřelem z děla v deset hodin odstartoval závod na 15km, kde zdolávat okolní kopce vyrazilo 34 běžců a běžkyň. O deset minut později padla druhá dělová rána a dalších 52 závodníků vyběhlo na 7km okruh přes Vrzavé skály. Na kratší trase zvítězil časem 35m23s Martin Fohler před Pavlem Dubčákem a Petrem Pospíšilem. V ženách se nejlépe vedlo Lucii Javorové, která trať zvládla v čase 38m44s. Na dlouhé trase svedli vyrovnaný souboj Radek Šíbl s Ondrou Minaříkem. Radek nakonec obhájil loňské vítězství časem 1h12m54s, 27s před Ondrou. Třetí doběhl David Maršovský. Mezi ženami zvítězila Vendula Skoupá (1h43m20s) před Evou Kučerovou a Petrou Svozílkovou. Mezitím se uskutečnil závod dětí kolem obecního úřadu, kde každý získal perníkovou medaili, stejně jako všichni dospělí, kteří doběhli do cíle. Zvláštní uznání patří běžcům a běžkyním, kteří moc neběhají nebo jsou běžeckými začátečníky a nebáli se zdolat 15km trať plnou kopců a terénu, přesto doběhli do cíle s úsměvem a nadšení! Všechny po závodě čekalo občerstvení, včetně výborné domací kyselice, slaných a sladkých dobrot. Kdo měl málo, mohl využít vedlejší vyhlášené cukrárny U Šarmanů. Zájemci si mohli vyzkoušet koloběžky od firmy Dupej sport. Umístění byli obdarováni věcnými cenami, medailemi a vítězové poháry. Na všechny pak čekalo spousty dalších cen v tombole. Akce byla zakončena výstřelem z děla a společným focením. Už nyní se můžeme těšit na další ročník, kde se pořadatelé pokusí závod ještě více vyšperkovat, odstranit nedostatky, aby se nás sešlo opět o něco více. Poděkování patří všem zúčastněným, zvláště hlavním organizátorům Zdeňovi Langerovi a Tomovi Minaříkovi.